رشته «موشن گرافیک» در دانشگاه علمی کاربردی ایجاد شد

تهران- ایرنا- مدیر گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای نخستین بار در کشور، دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی حرفه ای هنرهای دیجیتال در رشته «موشن گرافیک» یا همان گرافیک متحرک دانشجو می پذیرد.

 

«عیسی کشاورز» عصر سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهارداشت: با توجه به فرصت های شغلی رشته موشن گرافیک، گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی تدوین و راه اندازی این رشته را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: تاکنون امکان پذیرش این رشته تحصیلی در یکی از مراکز علمی کاربردی تهران فراهم شده است.
این مدیر در دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: در آینده پذیرش متقاضیان رشته موشن گرافیک در سایر مراکز علمی کاربردی کشور امکان پذیر خواهد شد.
«متقاضیان شرکت در دوره موشن گرافیک می توانند همراه با ورودیان مهرماه 97 برای دوره های کارشناسی، در این رشته ثبت نام کنند.»
کشاورز درباره این رشته توضیح داد: رشته گرافیک متحرک تلفیقی از دو مفهوم هنر و فناوری است؛ موشن گرافیک یا موشن گرافی به ویدئوهای کوتاه یا تیزرهای تبلیغایی می گویند که با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تولید می شود.
وی افزود: هنر دیجیتال، اصطلاحی تازه است که برای خلق مفاهیم، روش ها و خلق آثار هنری بر مبنای واژگان دیجیتالی تلاش می کند؛ به عبارت دیگر، خلق یک مجسمه یا نقاشی نیاز به مواد و ابزاری چون چوب، سنگ، بوم، رنگ یا قلمو است اما امروزه خلق چنین آثاری بر مبنای واژگان رایانه ای با استفاده از نرم افزارها در فضای مجازی ممکن شده است.
مدیر گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی به اقبال مخاطبان، شرکت ها و سازمان ها به اثربخشی این گونه از هنرهای چندرسانه ای برای انتقال پیام و محتوا اشاره کرد و گفت: با توجه به بیکاری انبوه دانش آموختگان، برای دانش آموختگان رشته موشن گرافی فرصت های شغلی بسیاری پیش بینی می شود.
«برتری های فراگیر این رشته مانند سرمایه اندک، راه اندازی کسب و کارهای خانگی و فردی برای دانش آموختگان این رشته فراهم خواهد شد.»
کشاورزی ادامه داد: دانش آموختگان دوره موشن گرافی به توانمندی هایی چون طراحی و تولید محتوای چندرسانه ای، اینفو موشن، اینفوگرافیک، فتوکلیپ و طراحی هویت های بصری متحرک در رسانه ها دست خواهند یافت.
وی افزود: سواد رسانه ای، آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی، مدیریت کسب و کار، متحرک سازی و کامپوزیت ها و همچنین شناخت و کاربرد رنگ از جمله مهمترین دروس در نظرگرفته شده برای دانشجویان رشته موشن گرافی است.
به گفته کشاورز، این دانشجویان افزون بر این دروس، 480 ساعت کارورزی و کاربینی را نیز به عنوان دروس عملی خود سپری خواهند کرد.
مدیر گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی گفت: دوره موشن گرافیک به صورت کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود و دانش آموختگان دوره های کاردانی از رشته های مرتبط هنری از جمله گرافیک، نقاشی، پویانمایی (انیمیشن) و سایر رشته های مرتبط که در دفترچه بیان شده است، امکان ثبت نام در آن را دارند.
به گزارش ایرنا، پذیرش دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی از دیروز(دوشنبه -29 مردادماه) آغاز و تا یکشنبه چهارم شهریورماه ادامه خواهد داشت.
متقضایان برای ثبت نام و آشنایی با شرایط عمومی و اختصاصی این رشته ها می توانند به دفترچه پذیرش در سایت سازمان سنجش به آدرس http://sanjesh.org مراجعه کنند.

ورود کاربران

 

 ساعت کار اداري واحد آموزش

روزهای شنبه تا چهارشنبه 16:30-8:30

روزهای پنج شنبه 12:00-8:00

  

تماس با مرکز

آدرس  : ميدان انقلاب- ابتدای خيابان آزادي -بعد از جمالزاده- خيابان والعصر -كوجه شهید بزمه-ساختمان شهید باکری- پلاک20

 شماره تلفن:66426827-66426858